Prima Pagina         FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   
Mesaje privateMesaje private  
AutentificareAutentificare  
Bi!
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului SexInfo.ro -> Orientarea ta sexuala
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
steve

Data înscrierii: 28/Dec/2005

MesajTrimis: Joi Dec 29, 2005 10:38 am    Titlul subiectului: Bi! Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt bi si n-am nici o problema cu nimeni . De fapt nici nu ma intereseaza ce zic altii, eu sa ma simt bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
baby

Data înscrierii: 27/Dec/2005

MesajTrimis: Dum Ian 08, 2006 8:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine spus Steve! Asta e atitudinea pe care ar trebui sa o avem in sec 21 !
Sus
raulms

Data înscrierii: 12/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Ian 12, 2006 1:59 pm    Titlul subiectului: constatare... Răspunde cu citat (quote)

Analizand diferitele reacti, comportamente, atitudini si practici ale celor din jurul meu as putea trage o concluzie personala ca foarte multe persoane au tendinte bi, mai mult sau mai putin.

Unele/unii le recunosc altele/altii nu, unele/unii le constientizeaza altii nu.

Multi se tem de aceste tendinte si nu au curajul sa le experimenteze.

Am observat ca fetele sunt mult mai deschise in acest sens.

Cineva imi punea urmatoarea intrebare: se poate confunda orientarea sexuala cu experienta sexuala? Categoric ca nu. Aici poate apare o intrebare fireasca: cine este bisexual (de exemplu), cel care a experimentat ceva usor bisexual sau cel care isi doreste mult mai mult si nu are curajul sa se manifeste?

Nu stiu totusi daca se poate trage o linie bine definita intre cele 3 categorii, hetero, bi, homo.

Cred ca o capacitate de auto-acceptare si o exprimare a curiozitatilor si a fanteziilor sexuale o au cei care au pe de o parte o lipsa de prejudecati si pe de alta parte o personalitate puternica (total detasata de parerea celor din jur, vezi atitudinea lui Steve).
Smile Wink Smile Wink Smile Wink
bubu
Vizitator

MesajTrimis: Lun Feb 13, 2006 12:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Problema asta cu daca mi-e bine e ok nu mai conteaza ce spun altii am rezolvat-o dar mai ramane una.Ce facem cu DUMNEZEU care condamna aceste relatii si trairi ca pacate scarboase, daca tinem cont de faptul ca EL este cel ce ne-a creat.Daca totusi ne inreptatim spunand ca ne tragem din maimuta si avem dreptul sa ne comportam ca atare putem observa ca mamiferele nu prea se trag in c. unele pe altele.Oare chiar sa trebuiasca sa invatam de la animale? noi specia de varf?
Sus
baby

MesajTrimis: Lun Feb 13, 2006 10:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De caini nu stii ca se f... in cur?
Sus
cristinel3

Data înscrierii: 15/Feb/2006

MesajTrimis: Mie Feb 15, 2006 12:04 pm    Titlul subiectului: orientarea ta sexuala Răspunde cu citat (quote)

bubu din care varf crede ca face parte?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
bubu
Vizitator

MesajTrimis: Joi Feb 16, 2006 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu cred ca sant de provenienta zoologica.Era o intrebare ptr cei ce se cred din maimuta.Iar daca nu venim din maimuta atunci e bai mare.Cineva ne va trage la raspundere.
Sus
baby

MesajTrimis: Joi Feb 16, 2006 3:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bubu..tot nu mi-ai raspuns la intrebare...
Sus
cristinel3

Data înscrierii: 15/Feb/2006

MesajTrimis: Vin Feb 17, 2006 4:09 am    Titlul subiectului: bi Răspunde cu citat (quote)

sunt de acord cu tine!bubu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
bubu
Vizitator

MesajTrimis: Lun Feb 20, 2006 1:46 pm    Titlul subiectului: caini nu se ard in c. Răspunde cu citat (quote)

ar trebui sa te uiti mai bine si ai observa ca si daca se urca masculii unu peste altul nu se exista contact sexual ci doar mimare si masturbare.Sper ca ti-am raspuns.
Wink
Sus
Myotz
Vizitator

MesajTrimis: Mie Feb 22, 2006 5:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bubu, esti zoofil sau zoolog de te-ai uitat asa atent la caini? Laughing
Sus
Myotz

Data înscrierii: 22/Feb/2006

MesajTrimis: Mie Feb 22, 2006 5:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate am exagerat, dar nu m-am putut abtine... Confused
baby

MesajTrimis: Mie Feb 22, 2006 11:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Animal planet dear .... Laughing
Sus
Myotz

Data înscrierii: 22/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Feb 23, 2006 2:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu ma uit la acest canal... Wink
benjyi69
Vizitator

MesajTrimis: Joi Feb 23, 2006 10:43 am    Titlul subiectului: raulms Răspunde cu citat (quote)

ai dreptate "raulms" lucrurile sunt clare!!!!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului SexInfo.ro -> Orientarea ta sexuala Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Varianta în limba română: Romanian phpBB online community