Prima Pagina         FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   
Mesaje privateMesaje private  
AutentificareAutentificare  
Activ sau pasiv?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului SexInfo.ro -> Orientarea ta sexuala
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Bicurios85

Data înscrierii: 30/Dec/2017

MesajTrimis: Sâm Dec 30, 2017 5:20 am    Titlul subiectului: Activ sau pasiv? Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o nelamurire. Eu unul ma consider 95% heterosexual, dar am niste placeri care, ar tinde spre a nu fi hetero.
Spre exemplu, imi place sa fiu stimulat anal...mi-ar placea o femeie cu un straopn sa ma futa anal. La fel imi place si oralul. Insa, imaginea ca eu sa fac oral unui barbat ma dezgusta. Partial si idea de a privi un barbat care imi face felatie.
Deci pe scurt, cam ce as face si ce nu:
-as face (poate) anal unui barbat, as asa un barbat sa imi faca anal mie;
-(poate) as lasa un barbat sa imi faca oral, dar eu nu as putea face oral unui barbat;
Si mai pe scurt, as lua-o anal de de o femeie si (poate) un barbat, dar oralul are sanse mici.
Inteleg c nu sunt 100% hetero, dar nu stiu cum as fi consideral: activ sau pasiv???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
yasmin

Data înscrierii: 02/Dec/2017
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2018 8:30 am    Titlul subiectului: buna Răspunde cu citat (quote)

In general se zice ca activ este cel care da si pasiv cel care primeste. Daca de ex oral faci cu un barbat 69, asta e versatil. Daca esti penetrat anal esti pasiv. Daca futi in cur esti activ.
Cam asa e in mare.
La inceput cam ca tine gandeam si eu. Dar depinde de persoana cu care incepi, starea de excitatie si deschiderea ta. Pana la urma este important sa discuti cu partenerul, femeie sau barbat ce ai vrea sa incerci, ce fantezie ai....
Am avut un amic cu care am incercat cate ceva. A luat-o in mana, a pus buzele pe ea si de atunci nu s-a mai oprit.
Dar depinde de la persoana la persoana......
Fa ce doresti ca sa te simti bine, viata e una singura.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului SexInfo.ro -> Orientarea ta sexuala Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Varianta în limba română: Romanian phpBB online community